Menu Zamknij

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

eucharistic-hosts

   Nadzwyczajny szafarz Komunii Św. jest to posługa liturgiczna odpowiadająca na rzeczywiste potrzeby wiernych, ustanowiona przede wszystkim z myślą          o chorych oraz o zgromadzeniach liturgicznych, podczas których bardzo liczni wierni pragną przyjąć Komunię Świętą.

    Posługa Szafarzy adresowana jest przede wszystkim do osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, które nie mogą uczestniczyć w liturgii  w kościele parafialnym, a pragną częściej przyjmować Jezusa w Komunii Świętej. 

    Szafarze udzielają Komunii Świętej na terenie naszej   parafii   w każdą niedzielę oraz w ważniejszych okresach liturgicznych. Oczywiście Szafarze mogą przyjeżdżać częściej.

    Bardzo prosimy o zgłaszanie tego faktu w zakrystii lub bezpośrednio u któregoś z szafarzy.

   Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej  w naszej parafii są:

  • Pan Jan Mruk
  • Pan Stanisław Wrona 
  • Pan Roman Kucharczyk
  • Pan Maciej Gawlik

Jako Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej, naśladując Twoją wielką miłość do Jezusa w Eucharystii, proszę Cię wyjednaj mi łaskę przyjmowania Chrystusa w Komunii św.  w sposób godny, z głęboką wiarą, pobożnością i ufnością.Pomóż mi służyć wszystkim pragnącym i potrzebującym Chrystusa oraz pozyskiwać dla wiary tych, którzy nie odczuwają głodu eucharystycznego i nie potrzebują obecności Boga w swoim życiu. Wysłuchaj moich modlitw i bądź mym opiekunem i orędownikiem u Boga. Wspieraj mnie na drodze do świętości. Niech dzięki Twojemu wstawiennictwu Bóg pomnoży moją wiarę,abym był zdolny pracować dla Jego chwały i zbawienia ludzi. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.